Jak wygląda pielęgnacja psów długowłosych?

Przemyśl wybór psiej rasy

Bez wątpienia pies w domu gwarantuje nam dużo więcej miłości, szczęścia oraz poczucia pełności rodziny. Jednak nie każdy z nas możemy zagwarantować warunki psom z każdej rasy. Na pewno mając kawalerkę nie możemy pozwolić sobie na psa jakim jest owczarek niemiecki. Byłoby to nierozsądne. Jest o niekomfortowe zarówno dla psa jak i także dla ludzi mieszkających w tym mieszkaniu. Kolejna ważna sprawa to wybór rasy wymagającej. Bez dwóch zdań takie właśni są psy długowłose. W przypadku tych psów poza normalną opieką musimy im także zagwarantować pielęgnację. Konieczne tutaj będą częste wizyty u psiego fryzjera. Tego nie da się ukryć. Na pewno musimy to wziąć pod uwagę.

Jakie pielęgnacyjne zabiegi w psich salonach?

Psy długowłose co kilka miesięcy muszą obowiązkowo odwiedzić psi salon urody. Tam poddają się licznym zabiegom. Najczęściej jest to kąpiel, rozczesywanie, podcinanie włosów, mycie uszu, podcinanie pazurków czy też nawet masaże oraz perfumowanie. Musimy mieć świadomość, że mając psa o długich włosach nie możemy sobie pozwolić na doprowadzenie jego włosów do kołtunów. Piesek nie dość, że źle się prezentuje, to jeszcze dodatkowo czuje się niekomfortowo. Sprawiamy także tym samym pieskowi ból, ponieważ czekająca go wizyta lekarska niestety będzie bolesna. Nie da się rozczesać kołtunów bez przynajmniej lekkich pociągnięć. Przez takie zaniedbanie nasz piesek może się nawet zacząć bać fryzjerów i będziemy mieli kłopot.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*